SAYFA YÜKLENİYOR.

LÜTFEN BEKLEYİNİZ.

WWW.ALTUNTOP.NET

WWW.ALTUNTOP.NET / WEB TASARIMI

ALTUNTOP.NET

Abdülhakim ALTUNTOP

E-MAIL SAFAMIZ

  E-MAIL SERVİSLERİ
WEB HİZMETLERİMİZ
WEB SİTELERİMİZ
BİZE ULAŞINIZ

ANA SAYFA

ANA SAYFA

****
****
DOMAIN NEDİR
****
HOSTİNG NEDİR
****
WEB TASARIMI
****
İSLAM ve BİLİM
****
** ** ** **
*****
****
ANA SAYFA


HOSTİNG NEDİR? 

 
  * Hosting (aynı zamanda web hosting, barındırma ve webhosting olarak da adlandırılmaktadır), bir ya da daha fazla web sayfasının ilgili tüm materyallerinin ( elinizdeki html, asp, aspx, php gibi özel bir dile sahip olan sayfalar, resimler, kodlar, flash dosyalar vs.) barındırılması, yayınlanması,  korunmasını sağlayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara  web sunucusu (web server),  bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.
 
  İnterneti kendi kişisel bilgisayarınız gibi düşünürseniz Resimlerinizi resim klasöründe, müziklerinizi ise Müziklerim klasöründe saklarsınız ihtiyaç duyunca buradan çağırır ve kullanırsınız, işte internet siteleri için Host ( Barınak ) aynıdır.. Bunun tek farkı internet sitenize sadece sizin bakmanız değil birçok insanın bakma ihtiyacı olduğu için Bu bilgisayarın sürekli açık kalması gerektiğidir.
 
    Web Hosting sisteminin çalışması için hem bir alan adına hem de barındırma hizmetine  ihtiyaç vardır. 
 
 Birçoğunuzun aklına geliyordur kendimiz evde kullandığımız PS ile Hosting yapamaz mıyız? Tabi ki yapabilirsiniz. Ama  PS  24 saat açık olması ve bağlantı hızınızın yüksek olması gerekir. Kapalı olması veya restart (yeniden başlattığınız) takdirde kullanıcılar websitenize ulaşamazlar.
 
  Web hosting işini yapan yüzlerce firma ve her firmanın uygun olabilecek farklı boyutlardaki hosting paketleri vardır.
 
  İnternet potansiyelinde birçok internet kullanıcısına aynı anda hizmet verebilme imkanıdır. Kaynak olarak sunucu olarak adlandırdığımız bilgisayarlardan sağlanmaktadır. Bu sunuculara server adı verilir. Serverler sürekli açık kalarak web sitenin cevap verirliliğini sağlarlar. Burada anlamamamız gereken hosting bir sunucuda barındırma hizmetine verilen isimdir..
  
   


 Uygun Fiyata Web Sitesi Yapılır.Özbağlı Abdülhakim ALTUNTOP
 

***** ***** ***** ***** *****24 Mayıs 2020 Pazar
****
WEB TASARIMI
****
İSLAM ve BİLİM
****
E - KİTAPLAR
****
****
********
ANA SAYFA

****

 ****

****

Web hosting by Somee.com