ULAŞIM

*****

* İç Anadolu Bölgesinin ortasında yer alan Kırşehir, doğudan batıya, kuzeyden güneye giden karayolu ulaşım ağının üzerinde bulunması dolayısıyla yurdumuzun en kolay ulaşılabilen illeri arasındadır.
Kırşehir’in günümüzdeki ulaşımı karayoluyla yapılmaktadır. En yakın demir yolu 70 km ile Yerköy’dedir. En yakın Hava Limanı Tuzköy, Nevşehir 60 km kayseri 130 km Ankara Esenboğa havalimanı 200 km mesafededir. Batı bölgeleri doğuya bağlayan önemli karayollarından olan Ankara-Kayseri karayolu ilimizin içerisinden geçmektedir.
Bütün ilçelere asfalt yollarla bağlıdır. Kırşehir ilçe köylerle bağlantısı her mevsim mümkündür. Bütün ilçe merkezlerine düzenli otobüs seferi yapan otobüs işletmeleri mevcuttur. İlimizde THY Kırşehir Acenteliği mevcut olup, Uçak Rezervasyonları ve bilet işlemleri yapılmaktadır.
Kırşehir'in ilçelerine olan uzaklığı şöyledir : Kaman'a 52 km., Çiçekdağ'a 65 km., Mucur'a 24 km.. Akpınar'a 39 km. Akçakent'e 64 km. ve Boztepe'ye 15 km. dir.
Kırşehir komşu ilçe ve illere uzaklığı ise şöyledir; Ankara'ya 185 km. Kayseri'ye 134 km. Ortaköy'e 51 km., Yerköy'e 70 km., Kozaklı'ya 74 km., Nevşehir'e 90 km., Aksaray'a 109 km, Kırıkkale'ye 112 km. ve Yozgat'a 112km. Hacıbektaş'a 51 km.dir..
Bazı web sitelerinde Tren Garının Şehir merkezine 1 Km. uzaklıkta olduğu iddia ediliyorsa da, şu an için yapılmış bir Gar yoktur. Ancak bir an önce yapılması Temennimizdir.
Kırşehir'den geçecek ve limanlar ile bağlantı sağlayacak demiryolu hattı için çalışmalar sürüyor. En yakın demiryolu istasyonu Yerköy Tren Garıdır.
****

ALTUNTOP.NET

******

W3C Validations

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!
Web hosting by Somee.com